Posilují Česko #sodvahou a s podporou 42 tisíc Kč

Posilují Česko #sodvahou a s podporou 42 tisíc Kč

Dvacítka sociálních podnikavců převážně ze Severních Čech pomáhá tam, kde žije a od 17. 6. 2021 na to má i vzdělání s certifikátem. Čerství absolventi*ky půlroční akademie na „konání dobrých skutků“ letos získali navíc granty v celkové hodnotě 42 tisíc korun na realizaci prospěšných projektů, které přesvědčily odbornou porotu. Porotu tvořili zástupci společností Accace, Adoco, Ústecké komunitní nadace, Promyky a Spiralis.

Bezplatné vzdělání pro lidi ve vedení neziskových organizací a komunit přináší Leadership Academy. Vzdělávací programy pro občanské podnikavce pořádá již 22 let pražská organizace Spiralis a celostátní platforma Spektrum rozvoje žen, tentokrát s podporou Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, Velvyslanectví USA, Accace, Adoco, ComAp, Magenta Experience Center aj.

Absolventi získali dovednosti v oblastech: Kompetence k lídrovství, Sebeřízení, Vyjednávání, Umění delegování, Práce s dobrovolníky, Organizování komunity, Storytelling, Spolupráce s partnery a Autentický leadership.

Mezi finalisty programu se probojovali vyslanci a vyslankyně těchto organizací a komunit: ústečtí: Centrum podpory zdraví, Společně, Skřivánci na síti, Veřejný sál Hraničář, České ILCO z.s. - dobrovolné sdružení stomiků, 100mici UL lovosičtí: Šance Lovosice a Lovo spolu, děčínští: Good SaiLors a ZŠ Máchova, @Dobrovolnické Centrum Slunečnice,z.s. a @Kavárna - palačinkárna Na cestě

litoměřičtí: Studio Na Pahorku, Život do firmy, štětští: Dobro-volně ve spolupráci s papírnou Mondi Štětí, Muzikadlo a brněnští: Ratolest a Kolektiv pro zvířata, a dále MY Litvínov, MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici aj.

Úspěšní absolventi*ky jsou členy platformy Spektrum rozvoje žen, která sdružuje lidi, pro které je podpora rovných příležitostí přirozená.

Platforma pořádá ročně několik tematických setkání a je otevřena i dalším zájemcům. 

 

Chci se stát členem*kou platformy Spektrum rozvoje žen https://bit.ly/roční_členství_SRŽ

Chci se stát signatářem*kou výzvy na vyjádření respektu k práci neziskových organizací Posilujeme Česko https://posilujemecesko.cz/pripojte-se/

Setkání inciativy Posilujeme Česko, platforma Spektrum rozvoje žen a Spiralis v letech 2020 až 2022 podporují  Active Citizens Fund, Nadace OSF, Velvyslanectví USA v Praze, Magenta Experience Center, Sociorating Institute a dalších partneři.

#sodvahou #posilujemecesko #severnicesko #ustecko #usteckykraj #activecitizensfund #usembassyinprague #accace #adoco #spiralis_ngo #usteckakomunitninadace #leadershipacademy #dobrovolnickecentrum #ustinadlabem #lovosice #steti #litomerice #decin #litvinov #jilemnice #brno