Prezident Německa navštívil absolventku akademie Spiralis v Ústí nad Labem

Prezident Německa navštívil absolventku akademie Spiralis v Ústí nad Labem

 


Zdroj: Velvyslanectví Německa v ČR

Zakladatelka iniciativy Neznámí hrdinové z Ústí nad Labem Michaela Valášková v roce 2020 absolvovala Leadership Academy Spiralis a letos o její prospěšné dílo projevil zájem německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Stála u zrodu řady projektů a iniciativ. Jednou z nich je projekt Neznámí hrdinové z Ústí nad Labem a chce, aby odkaz zapomenutých významných ústeckých rodáků mohli vnímat všichni, kdo přijedou do Ústí vlakem. Zorganizovala umělecké ztvárnění odkazu často násilně vysídlených rodáků. Její aktivita budí zaslouženou pozornost. A tak není divu, že aktivní občanku Michaelu Valáškovou oslovili i z německého velvyslanecví, aby osobně představila prezidentovi Frank-Walter Steinmeierovi pestrobarevné dílo v podchodu ústeckého nádraží. Umělecké dílo i lidi, kteří mapují česko-německé vazby preztident ocenil.  

“Ústí je svérázné město, ve kterém jsem se narodila a chci tu žít i v budoucnu. Bude takové, jaké si ho, my obyvatelé, uděláme. I když já dělám, co můžu, nestačí to. Chci, aby se přidali další. A v tom, jak je oslovit mi hodně pomohla akademie Spiralis pro akční lidi ve vedení dobročinných spolků. V  Leadership Academy jsem se naučila hodně věci, které teď každodenné využívám. Doporučuju všem, co chtějí něco změnit a nemají finanční kapitál, vstoupit do půlročního kurzu. Akademie otevírá oči a přináší spojení s akčními lidmi, kteří už vám zůstanou.  Být v partě lidí, kteří posilují Česko, mi dodalo odvahu dělat věci teď a na nic nečekat”, říká energická Míša Valášková, členka platformy Spektrum rozvoje žen, absolventka Leadership Academy 2020 a iniciátorka řady prospěšných projektů.

Německý tisk se zajímá o to, čemu se aktivní Míša Valášková věnuje.

 

5. ročník Leadership Academy vybírá zájemce do 30. září. Začíná 8. října 2021 v Ostravě 

Chci vědět víc o Leadership Academy

Chci se přihlásit do Leadership Academy.