Když jsou komunity spolu

Společně vytváříme odpovědnější svět

Když jsou komunity spolu

Výjezdní setkání komunitních týmů
Toulcův dvůr 4.-6. 9. 2020
Absolventky třech běhů akademie Komunity jsme MY, které získaly podporu Spiralis, se seznámily na společném víkendu na statku.

Poradním kruhem vpřed
Naladit se na společně strávený čas bylo cílem poradního kruhu, který vedla Ester Fišerová z 1. běhu. Sdilely jsme jak se cítíme, co se nás v posledních dnech dotklo a co nám dělá radost. A to hned po křestu knihy lektorky Jolany Šopovové s názvem 'Život v maringotce', kterou napsala na základě svých životních zkušeností s budováním komunity. Za kmotru si vybrala kolegyni lektorku Miriam Vránovou, která  svou banální, ale pro Jolanu nepříjemnou otázkou "Na čem teď pracuješ?", pronesenou na Dni D způsobila, že Jolana veřejně promluvila o svém snu a pak jej i dotáhla ve formátu knihy tak akorát do kapsy. Čemuž ve Spiralis tleskáme.

Kdo je kdo a uvolněná jaderná energie
Sobotu jsme začaly seznámením se navzájem. Posdilely jsme, v jaké fazi jsou naše komunitní projekty a také motivace posouvat je dál a co od setkání čekáme. Zaznělo například: potřebuju: novou energii, definovat svoji hodnotu, umět si nastavit cenu, chci se inspirovat dalšími projekty, nevím jak dál atd.
Na tyto výzvy reagovala  herní archeoložka, podnikatelka a konzultantka akademie Alice Kavková, která právě na setkáních Spiralis uvolňuje svou místy až jadernou energii naplno a otevřeně sdílí své zkušenosti s budováním komunitypodnikáním a rodinou.
Odpoledne jsme zameditovaly chůzí pod laskavým vedením Šárky Hauznerové ze 2. běhu.

Vaše starosti na naší hlavu aneb MasterMind
Celkem 8 žen v malých skupinkách představilo svůj zádrhel, ať už z podnikání nebo budování komunity. Ostatní se doptáváním situaci snažily pochopit a pak  navrhovaly řešení. Dotyčná prezentující se pak zavázala do kdy učiní kroky, které si z navrhovaných řešení vybrala.
Řešily jsme například, jak oslovit starousedlíky v obci programem komunitního centra, jak skloubit dobrovolnickou činnost v místní komunitě s rodinným životem, jak získat podporovatelé kandidatury do místního zastupitelstva. aj.
MasterMindové skupiny vedly s lehkostí a vřelostí facilitátorky Jolana Turnerová, Miriam Vránová, Alice Kavková a Hanka Černáková.

Fuck Up Night LIVE
Večer se nesl na vlně otevřeného sdílení životních nezdarů, omylů, které se ukázaly důležité pro naše další úspěchy. Řada z nás tak přeparkovala svá dříve označovaná selhání do kolonky "předskokan úspěchu" Tzv. Fuck Up Night probíhal velmi neformálním a ozdravným stylem.

Dýchánek v kavárně Svět
Na začátku nás do nového dne nastartovalo fyzické i mentální cvičení Moniky Dvořákové ze 2. běhu. Pak následovala rekapitulace všech přítomných toho, zda a jak se program setkává s potřebami účastnic.
S pomocí formátu World Café zkušenosti s budováním a podporou komunity sdílely lektorka Kateřina Jonášová a účastnice 2. běhu Lucie Voláková. S volbou a nastavení vhodné webové platformy a marketingovými nástroji poradily Šárka Hauznerová a Alice Kavková.

Přání, která se plní
Téměř třicítka účastnic oceňuje bezpečnou atmosféru třídenního setkání, ve které všechny mohly sdílet svoje zkušenosti s budováním komunity a vztahů obecně a tím zároveň inspirovat druhé. Odjíždějí s novými kontakty a čerstvou energií do dalších prospěšných a smysluplných akcí.
Přítomné absolventky vyjádřily přání,  kéž se takové setkání znovu uspořádá. A my toto přání můžeme splnit díky podpoře Evropského sociálního fondu a dalších partnerů.
V listopadu plánujeme další setkání absolventek.

Zúčastnily se především  absolventky 2. a 3. běhu. Do 4. běhu se hlaste ZDE a co nejdříve, startujeme už 24. září!